Vracíme se do Prahy s novým projektem. Šance pro 132 maminek.

Českobudějovická nezisková organizace Attavena o.p.s. má v Praze na svém kontě 177 vyškolených klientů v 6 kurzech, převážně maminek na mateřské, které se v roce 2015 a 2016 zúčastnily projektu Nastupte si. Díky skvělé spolupráci s PEXESEM ve Zbraslavi a s jeho vedoucí paní Lenkou Klímovou, jsme zde opět nabídli aktivity našeho nového projektu „Pro změnu pro sebe“. Nabídku na spolupráci přijalo také kulturně vzdělávací centrum VINCENT ve Vinoři v čele s panem Vítem Mokrým, kde se nám v minulosti také moc líbilo.

Informační schůzka v Pexesu se koná 5.9. a 14.9. vždy od 10:00 hodin. Nezapomeňte se přihlásit na informační schůzku předem zde. Přihlásit se můžete nezávazně také telefonicky nebo e-mailem. Ráda Vás uvidím, představím projekt a odpovím na všechny dotazy.

Již 20. září začíná kurz v PEXESU a od 7. února se budou maminky školit ve VINCENTU.

Do kurzů v Pexesu může od září vstoupit 24 klientek. V rámci základních kurzů se klientky naučí založit virtuální firmu, kde získají praktické počítačové a komunikační dovednosti, které se budou hodit v každém zaměstnání. Při tom si klientky přijdou určitě na své, čeká je týmová práce, zajímavá témata, využití počítačové techniky, nové programy a spousta dalšího. Takový typ kurzu a způsob výuky nenabízí žádná jiná firma. Dozví se také kde a jak hledat pracovní místo.  Hodně prostoru bude věnováno také řešení konkrétních životních situací klientů. Maminky připravíme na pracovní pohovor. Klientky si vyzkouší nové formy výuky. Připravili jsme online webináře, kde se například naučí jak být vidět na internetu.

Na základní kurzy bude navazovat série miniworkshopů na zajímavá témata např. Time management, GTD metoda, Komunikace tělem a vzhledem, Finanční gramotnost.  Na tyto miniworkshopy se mohou přihlásit i zájemci mimo základní kurzy.

Maminky z Prahy s námi čeká také oblíbená Online hra. Zúčastnit se může 100 rodin. Hrát se bude o opravdu pěkné ceny. Máte se na co těšit!

Nadstandardní nabídka
Předností Attaveny je řada nadstandardních služeb a přístupů. Učíme na mobilní učebně, a proto nabízíme kurz přímo v místě vašeho bydliště nebo jeho blízkosti. Zkušený lektor pomáhá zvládat situace, kdy všechno nejde napoprvé. Výuka je názorná, příjemná s dostatkem možností si vše vyzkoušet. I při tréninku mezi lekcemi je možné požádat lektora o pomoc a to po celou dobu kurzu. Klientky získají přístup do speciálního výukového programu s názvem Virtuální kolega, kde si mohou ještě více prohloubit své znalosti a počítačové dovednosti. Aby se maminky mohly v klidu věnovat výuce, hlídáme jejich ratolesti, o což se postarají zkušené asistentky rovněž maminky.

Kdy, co a za kolik?
Kurzy v Pexesu začínají 20. září a končí závěrečným workshopem 21. ledna. Výuka probíhá každou středu a čtvrtek v prostoru polikliniky hned vedle Pexesa, kde budeme hlídat děti. Dopoledne od 8:30 do 12 hodin jeden kurz a od 12:30 do 16 hodin druhý kurz. Všechny nabízené aktivity jsou pro účastníky zdarma, jelikož je projekt financován z prostředků ESF prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Pro koho?
Tentokrát se mohou přihlásit nejen maminky na mateřské či rodičovské dovolené, ale i ty, které se starají o děti do 15 let, o dítě s postižením, rovněž tak matky samoživitelky, nezaměstnaní rodiče, kteří chtějí do práce nebo zaměstnaní rodiče, kteří chtějí změnit zaměstnání. Mluvíme více o maminkách, ale stejná nabídka platí i pro tatínky, kteří jsou ve stejné situaci. Jak se přihlásit?
Přihlášky a informace získáte u mně, koordinátorky projektu Andrey Liškové na tel.: 776159437
oslovit nás můžete také emailem na andrea.liskova@attavena.cz
Další informace o projektu a názory klientek si můžete prohlédnout na www.prozmenuprosebe.cz.

Andrea Lišková
projektová koordinátorka

www.prozmenuprosebe.cz