Projekt IIY – Mezinárodní stáž pro mládež pokračuje

Celkem 9 klientek a 2 klienti úspěšně prošlo přípravnou fází projektu a odletělo na pracovní stáž ve španělském městě Dénia.

Všichni během července a srpna absolvovali intenzivní výuku španělštiny a přípravnou fázi zakončili závěrečným workshopem v hotelu Oslavan v Náměšti nad Oslavou. Při něm se dozvěděli potřebné informace ke stáži a blížícímu se odletu, ale také díky rodilé mluvčí z Kostariky, Natalii Jimenez, která přijala pozvání na workshop, ještě více procvičili jazykové znalosti a v simulovaných situacích si vyzkoušeli, jak budou některé okamžiky stáže probíhat.

V sobotu 2. září společně odletěli do Valencie, odkud se autobusem přepravili do přímořského městečka Dénia. V tomto nevelkém ale malebném, slunném a mořskými plody i rýžovými pokrmy vyhlášeném městě budou v následujících třech měsících získávat cenné pracovní i životní zkušenosti, které, věříme, jim po návratu pomohou při nalezení nového zaměstnání.

V současné době již pilně pracují např. jako číšníci, servírky či kuchaři v restauracích a kavárnách, sociální pracovníci v červeném kříži, prodavači ve zverimexu či administrativní pracovnice v realitní kanceláři. Klientka Tereza dokonce získala práci ve svém oboru – tj. kadeřnice. Po celou dobu stáže je provází lektorka a mentorka Attaveny, o.p.s – Dáša Krejzová, a zástupci španělské agentury Tradigenia – Javier a Marta. Vedle pracovních povinností musí ještě zvládnout pokračovat také ve studiu španělštiny v jazykové škole TLC Dénia.

Tak mucha suerte, amigos!