Na týmovém workshopu si Attavena připomněla dvacet let existence

Na samém konci série několika víkendových workshopů pro rodiče má jeden podobný za sebou také tým Attaveny. Z podstaty věci se samozřejmě v některých bodech tenhle workshop, konaný v pátek a v sobotu, od těch „klientských“ lišil. Stejně jako účastník našich kurzů na něm i člen našeho týmu prošel testem typologie osobnosti a rovněž se zapojil do několika aktivit posilujících týmového ducha. Vedle toho se však velký prostor věnoval pracovním diskusím a připomínce dvacetiletého výročí existence Attaveny, o.p.s.

Attavena letos slaví kulaté dvacetiny. V roce 1999 ji v Českých Budějovicích spoluzaložil její současný ředitel Zdeněk Klouda. Kromě něho už nikdo další z týmu Attaveny u samých začátků nebyl. Do malebných kulis obce Nové Pece u Lipna na Šumavě, kde se týmový workshop uskutečnil, jsme se mimo jiné vydali zjistit něco o historii organizace, která vzdělává veřejnost již dvě dekády. A také poznat sami sebe, naše kolegy a zažít spolu trochu zábavy.

Elementární předpoklad k uspokojivé spolupráci uvnitř jakéhokoliv pracovního týmu spočívá zcela jistě v hlubším pochopení sebe samého a svých kolegů. To nám bylo umožněno pokročilou metodou typologií osobnosti MBTI, kterou Attaveně připravila koučka a dlouholetá externí spolupracovnice Kateřina Kryllová . Jen se nám díky tomu potvrdilo, jak různorodé lidské povahy tým Attaveny tvoří. Výsledky testů nám určitě pomůžou pochopit, jakým způsobem ten druhý pracuje, a zefektivní spolupráci uvnitř týmu.  

V dalším bloku workshopu nám ředitel Zdeněk Klouda prostřednictvím fotoarchivu nastínil, jak Attavena začínala a jakými vývojovými stádii prošla. Především nám služebně mladším přednáška pomohla pochopit, na jaké tradice Attavena navazuje. A těm služebně nejstarším zase nostalgicky zavzpomínat na staré časy. Workshop byl zároveň i jakousi rozlučkou pro lektora Bohumíra Bráchu. Když mu ředitel k údivu všech říkal, kolik kurzů a klientů odučil, zareagoval úsměvně po svém: „A to jsem do Attaveny nastupoval původně jen na jeden semestr. A vidíte, je z toho deset let.“

Pracovně zážitkový víkend na Šumavě se povedl, načerpali jsme inspiraci a energii a už teď se těšíme na nové výzvy, které před Attavenou stojí.

Marek Bartoš, Attavena